Deň detí v Bysteri

V nedeľu 30. mája pripomenutie si dňa detí začalo rodinnými bohoslužbami dopoludnia v kostole. Textom na premýšľanie boli verše z Markovho evanjelia a to 7. kapitola 24. až 30. verš. Pojednáva sa tu o žene Kanaánke, ktorá bola pohanka, no jedno vedela, že keď stretne Ježiša od Neho  môže prosiť a dostane to. Aj v toto prípade tomu bol tak. Má starosť o dcéru, ktorá je posadnutá zlým duchom, prosí o jej uzdravenie.  No Pán Ježiš ju posiela, aby sa postarala o ostatné deti a dala im chleba.

Hlavnou myšlienkou z týchto veršov bolo rozobrať, aké je to, keď sa o nás niekto stará a má za nás zodpovednosť. Sú to naše mamy, naši otcovia. A na túto tému bola priprevená a nacvičená aj pesnička s deťmi „Púpavienky“. Hudobne ich doprevádzala hudobná skupina Plán B, ktorá je v našom zbore na rodinných bohoslužbách častým hosťom.

Odpoludnia potom na farskom dvore pokračovali deti a mládež v súťažiach a hrách, aby si ešte nazbierali ďalšie body, ktoré mohli na záver využiť na nákup sladkostí a iných drobností z bazáru.

Čo dodať na záver? Deň sa vydaril a za to sme vďační sestre farárke Slávikovej a bratovi Ľubovi Slávikovi, ktorí to pripravili a mladým mamičkám, ktoré pri súťažiach asistovali.

Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *