Misia na Níle

Pozdravujem vás, sestry a bratia, verím, že názov môjho príspevku nieje pre vás niečo nové. Iste už o tejto misii mnohí viete. Podnetom tohto príspevku bola návšteva sestiery Beatrice Hauzer a jej spoločníčky Romany z nílskej misie v našom zbore, ktorá sa uskutočnila 19. marca tohto roku, teda 2014.

Niečo o misii: Je to misijná organizácia so sídlom vo Švajčiarsku. Založená bola pred viac než 100 rokmi reformovanými farármi, respektíve v reformovanej cirkvi. Táto misia už podľa názvu pôsobí v povodí rieky Níl. Služba spočíva v sociálnej, medicínskej, vzdelávacej a výchovnej činnosti. Misia pracuje v krajinách Egypt, Sudán, Eritrea, Etiópia, Kongo a Tanzánia. Sestry, ktoré nás navštívili, rozprávali o práci hlavne v Eritrey a nemocnici v Egypte. Priblížili prácu v rodinách, školách, ošetrovania a liečenia v nemocniciach. Samozrejme všetko to spolu spájajú so Slovom z Písma, jeho výklad a svedectvá. Podľa priložených fotografií vidieť, že to nie sú podmienky ideálne, ale s pomocou Božou sa dá veľa zvládnuť aj v takýchto podmienkach.

Takže keď sú naše modlitby a zbierky na túto misiu vysielané z úprimného srdca, iste to prináša povzbudenie a pomoc pre misionárov aj z našej strany. Prajeme všetkým pracovníkom na tomto poste mnoho Božieho požehnania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *