Misia na  Níle u nás

Tri zbory Ondavsko–hornádskeho seniorátu v čase od 21. do 23. januára prijali návštevu Misie na Níle.

Tieto návštevy sa konávajú pravidelne, aby touto formou nás ostatných hostia mohli oboznámiť o priamych aktivitách misionárov v ďalekých afrických krajinách.

Tentokrát to bola sestra Mária Énekešová, ktorá bola určitý čas priamo účastná tejto misie. Navštívila zbor v Košiciach, v Sečovciach a nakoniec aj zbor vo Vyšnom Čaji. Prítomných oboznámila o vzniku a pôvode Misie na Níle, ktorá má korene v evanjelickej cirkvi, a jej centrum je vo Švajčiarsku.

Misia pôsobí v šiestich krajinách Afriky, kde pracuje v oblasti vzdelávania, zdravotníctva, zakladá a podporuje pracovné dielne a spravuje rehabilitačné centrá pre ženy.

V Etiópii má v hlavnom meste v Adis Abebe vybudované Centrum postihnutých „MISRACH“. Je tam veľká bieda a chudoba, a misia ponúka postihnutým ľuďom šancu na lepší život. Domácim pomáhajú v pestovaní plodín, zriaďujú studne pre pitnú vodu. No nevynímajúc ani duchovnú prácu, kde prebiehajú stretnutia s dospelými a rôzne besiedky pre deti.

Pri tom všetkom, základom misie je človek, jeho viera, vzdelanie a zdravie, a k tomu sú pre túto prácu potrebné aj naše modlitby a prípadné zbierky, ktoré iste pomôžu k požehnaniu tejto práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *