Letné tábory na Borde

Pod hlavičkou Carmel n.o. sa aj tento rok (už po tretí krát) organizovali biblické tábory, a to prvé dva augustové týždne. Opäť v lákavom prostredí nekonečných lesov v lokalite Bordy, kde sa mali možnosť ukryť v čase veľkých letných horúčav deti z rôznych končín od Košíc až po Michalovce. Aktuálny ročník mal názov „Izák, ktorý nechcel vidieť“. 

Starozákonný príbeh praotcov bol ponúkaný v rôznych epizódach životných udalostí Izáka, jeho otca Abraháma, aj jeho synov Ézava a Jákoba. Ústredné biblické pravdy si deti osvojovali v témach a sprievodných divadelných scénkach, spievaných veršíkoch, v rôznych zaujímavých hrách a skúškach, v ranných či večerných stíšeniach. Pre deti je veľmi zaujímavé sa takýmto spôsobom vnoriť do biblických dejín, vyskúšať či zažiť si náročnosť situácii, v ktorých sa ľudia dennodenne rozhodovali. Veď kráčať s Bohom bolo neľahké vtedy a je aj dnes. A vyzdvihnúť, že napriek zápasu a  ťažkostiam nám za to stojí, čo nám (aj im) Kristus ponúka.  Aj tomuto sa deti snažíme naučiť.  Prvý týždeň patril mladším deťom, ktorých sa prihlásilo približne 35.

Zároveň však súbežne s programom pre tieto deti bežal pilotný ročník predškolskej skupinky detí pod vedením Terézie Klčovej /Zbor CB Michalovce/. Tu sa počet najmenších líšil, pretože prichádzali cez deň aj deti, ktoré neprespávali na chate a tak ich niektorý deň bolo 15 a inokedy aj 20. 🙂  Tí najmenší mali oddelene spracovanú tému, a do hier sa zapájali podľa náročnosti, resp. mali pripravený samostatný program.

Druhý týždeň a 30 dorastencov mali program spestrený o zaujímavú noc a deň prežitia s prespaním pod holým nebom. Deti si tiež vlastnoručne vyrábali hlinenú pec, v ktorej si pripravovali mäso a piekli chlieb. Pán Boh sa postaral o skutočne úžasný program a vynikajúce počasie. Zažili sme  dva týždne plné radosti. Deti mali možnosť nájsť v sebe skryté možnosti. Mohli hľadať, kde a čo skrývajú sami pred sebou či pred inými, tak ako aj Izák si zakrýval oči pred pravdou. Nájsť si nových kamarátov a hlavne priblížiť sa viac k tomu najlepšiemu Priateľovi, akého môžu mať. Ďakujeme tým, čo niesli tábory na modlitbách, celému pracovnému tímu vedúcich, pomocníkov a kuchárok za množstvo práce. Ďakujeme deťom, za to, že prišli a každé z nich dalo pečať a atmosféru týmto táborom. A ďakujeme Pánu Bohu za vedenie a ochranu v tom všetkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *