Biblický mládežnícky výlet – jar 2017

Posledný aprílový víkend roku 2017 sa mládežníci Ondavsko-hornádskeho seniorátu stretli na chate Borda, aby sa v tichu prírody posilňovali v duchovnom živote. Víkend sa niesol pod názvom „ROSA.“

Zišli sa v piatok odpoludnia a program začali panelovou diskusiou o Gedeónovi. Témou pobytu bol vlastne život a úloha Gedeóna. Rosa, bola totiž znamením pre Gedeóna od Pána, že má vyslobodiť Izrael spod útlaku Madiánčanov. Večer ešte pokračoval, a to dramatizáciou postavy Gedeóna, keď sa mládežníci vžili do jeho úlohy.

V sobotu pokračoval program 3–hodinovou túrou po okolitej prírode, premietaním filmu , či tvorivými dielňami.
Po večeri bol príhovor a diskusia s kazateľom Bratskej cirkvi, ktorý prijal pozvanie na tento čas, s Ervinom Mittelmanon. Sedenie sa začalo piesňami, ktoré hudobne sprevádzali bratia Samuel a Filip Jurčoví. Brat Ervin začal svoju tému svedectvom o svojom živote, o obrátení i terajšom pôsobení. Pokračoval potom tiež o Gedeónovi a o jeho úlohe, ktorú dostal od Pána, aby vyslobodil Izrael. No Gedeón pochyboval, chcel na to dôkaz. Pán Boh mu aj dal v podobe rosy. No kázal mu znížiť počet mužov – bojovníkov až na tristo, aby sa potom Gedeón nevychvaľoval svojou silou. Tak ukázal Pán, že nie Gedeón, ale On koná skrze neho. Takže, keď nás chce Pán Boh použiť pre svoje ciele, ukáže, že my sme slabí, ale On je v nás silný. Ďalej poukazuje na kríž Ježiša, ktorý podstúpil za nás, zobral naše ťažkosti a hriechy, a tak zvíťazil nad všetkým. „Ten kríž môže byť začiatkom vášho rozhodnutia, vašej cesty, ale dôležité je, ako budete pokračovať a aký bude koniec cesty. Pán Boh je víťaz – stojte pri Ňom, lebo On je s vami.“ Uzatvára svoju tému Ervin Mittelman.

V nedeľu dopoludnia mal tému Pavol Gurbaľ s pokračovaním o Gedeónovi. Nasledoval ešte spoločný obed, po ktorom sa chlapci a dievčatá rozišli domov v povzbudení na ďalšie stretnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *