Seniorátne stretnutie žien v Sečovciach

Dňa 20. marca 2022 sa uskutočnilo jarné seniorátne stretnutie žien v Sečovciach. Po dlhom čase sa asi 30 slovenských, ale aj ukrajinských žien zišlo naživo. Stretnutie prebiehalo v tzv. hybridnej forme, keď ho mohli online sledovať aj fyzicky neprítomné sestry zo svojich domácností.  Celkovo sa tak stretnutia zúčastnilo asi 40 žien. Pri Tvojich nohách … to bol názov nášho stretnutia.

Program tvorili dve  biblické zamyslenia na tému milosrdenstva a dôvery v Boha v ťažkých chvíľach – sestier Andrey Hertnekyovej  a Jarmily Šikorovej a dojímavé svedectvo hostky – utečenkyne z Ukrajiny- Nataše Goč o tom, ako možno prežívať pokoj v duši aj keď vás z domova vyháňa vojna. Hoci je ukrajinský jazyk slovanským jazykom, jeho porozumenie nám uľahčila svojim tlmočením katechétka miestnej základnej školy pani Fedorková.  Hudobne nás sprevádzala sestra Šikorová  a pomedzi piesne sme sa naučili aj zhudobnený biblický verš z Hozeáša 6, 6: „Milosrdenstvo chcem a nie obetu.“ Po dlhej pandemickej dobe bolo pre nás stretnutie naživo vzácnym časom. Nechýbali rozhovory, občerstvenie i debatné  skupinky.

Hozeáš 6, 6 – klavír
Hozeáš 6, 6

Zhudobnený veršík môžete mať aj vy vo svojom mobile. Priloženú nahrávku veršíka vo formáte MP3  so slovami alebo bez slov je najprv potrebné stiahnuť do svojho mobilu. Potom v nastaveniach mobilu vyhľadať zložku Zvuk a pod ňou Tón zvonenia telefónu alebo Zvonenia (každý mobil to môže mať inak). Na záver je potrebné k rôznym tónom zvonenia pridať nový tón zvonenia a ten si nastaviť ako aktuálne zvonenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *