Pozvánka na Svetový deň modlitieb 2021

Tohtoročné slávenie SDM na celom svete bude prebiehať za mimoriadnych a zvláštnych podmienok. Bude sa tak diať podľa aktuálnej epidemiologickej situácie dňa 5. 3. 2021 aj u nás na Slovensku. Možno sa nebudeme môcť spoločne modliť za Vanuatu a celý svet v našich kresťanských ekumenických zhromaždeniach.

Čo ale určite budeme môcť, je  modliť sa individuálne v našich modlitbových komôrkach, či „bublinách“ v rodinách. K sláveniu SDM je všetko pripravené. Potrebné informácie a materiály nájdete na našich  stránkach: www.sites.google.com/site/sdmslovensko, www.facebook.com/sdmslovensko 

Pozývame vás, pridajte sa aj v tento mimoriadny pandemický rok dňa 5. 3. 2021 k ekumenickému, globálnemu hnutiu, aby sme spojení vo viere mohli sláviť SDM na modlitbách nielen za Vanuatu, ktoré bohoslužbu pripravilo, ale aj za celý svet a jeho uzdravenie.

Za SDM na Slovensku Aurélia Kerekrétiová


Na Slovensku sa pre zhoršenú pandemickú situáciu nemôžeme stretnúť na bohoslužbách. Ale môžeme sa spojiť virtuálne v piatok 5.3.2021 o 17:00 hod. napojení na prenos ekumenickej bohoslužby z Cirkevného zboru Bratskej jednoty baptistov v Bratislave – Palisády, cez YouTube kanál:
https://youtu.be/aA3TEEezRF8

V závere bohoslužby bude vyhlásená finančná zbierka na projekt podpory vzdelávania 200 mladých žien na Vanuatu, s názvom „ Budovanie vodcovských schopností“. Na Slovensku bude realizovaná prostredníctvom bankového účtu Slovenského výboru SDM a vyzbierané finančné prostriedky budú zaslané na Vanuatu.

Číslo bankového účtu SDM: SK25 0900 0000 0000 1148 5517

Pozývame Vás na originálnu ekumenickú bohoslužbu a prosíme o Váš finančný dar.

S láskou organizačný výbor SDM na Slovensku!

Jarmila Cihová, SDM Bratislava                       Dáša Fedorková, SDM Košice


Svetový deň modlitieb (SDM) píše svoju históriu od roku 1887. Kresťanské ženy v USA v snahe pomôcť prichádzajúcim imigrantom sa spojili v modlitbe a v praktickej pomoci. Táto myšlienka nezištnej pomoci oslovila mnohých kresťanov na celom svete. Každý rok viac ako v 170 krajinách sa ľudia dobrej vôle oboznamujú so životom a problémami inej krajiny sveta. Bohoslužbu pripravuje vždy krajina, za ktorú sa modlíme v príslušný rok. Je úžasné, že v jeden deň, v tú istú hodinu, sa svet spája v prosbe za vybranú krajinu.
Na Slovensku, v rôznych mestách, slávime Svetový deň modlitieb od roku 1989 ako ekumenickú slávnosť za účasti deviatich kresťanských cirkví.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt znak svetového dňa modlitieb

Tento znak navrhli kresťanské ženy z Írska (1982)
Znázorňuje 4 kľačiace ženy – 
symbolicky do každej svetovej strany 
okolo celej zemegule.

Všetky tak spája vytvorený kríž.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *